Jesteśmy kreatywni, ambitni i gotowi na wyzwania! Sprawdź nas!

Blog Aplikacje Aplikacje

Dlaczego Macbook automatycznie zamyka aplikacje?

Poniżej przedstawimy kilka szybkich sposób na detekcję potencjalnego problemu związanego z automatycznym zamykaniem aplikacji na urządzeniu firmy Apple.

Uszkodzenie profilu

Do tymczasowego użytku i rozwiązywania problemów utwórz nowego użytkownika administratora, sprawdzając, czy wszystko wyświetla się tak, jak powinno. Jeśli tak, prawdopodobnie jest to problem z samym bieżącym użytkownikiem. Po ustaleniu usuń tego administratora.

Restart SMC i pamięci RAM

Czasami wprowadzane są zmiany (tj. Instalacje aktualizacji), a następnie ustawienia (tj. GUI Findera) są technicznie manipulowane. Więc zresetuj oba. Pamiętaj, że może to zająć kilka prób, aby je pomyślnie zresetować.
Skorzystaj z tych linków:
Resetowanie pamięci NVRAM lub PRAM na Macu – Wsparcie Apple
Jak zresetować SMC komputera Mac – Wsparcie Apple

Zresetuj wyszukiwarkę

Pamiętaj, że aby zresetować Findera (aby działał poprawnie), musisz ponownie zainstalować system macOS.

Zainstaluj ponownie macOS

Nic nie zostanie usunięte. Chodzi tylko o to, że elementy, które zostały uszkodzone lub usunięte, zostaną zastąpione lub ponownie zainstalowane z powrotem tam, gdzie powinny. Przejdź tutaj: Jak ponownie zainstalować system macOS z odzyskiwania systemu macOS — Wsparcie Apple. Ważne: przed tym wszystkim upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową komputera Mac. W ten sposób możesz mieć coś do przywrócenia z komputera Mac, jeśli coś pójdzie nie tak z ponowną instalacją.

Monitoring RAM – CleanMyMac X, MacPaw

Po zainstalowaniu CleanMyMac X w systemie otrzymasz alert o dużym zużyciu pamięci, jeśli na komputerze Mac zabraknie wolnej pamięci RAM. Wystarczy kliknąć przycisk Zwolnij, aby zwolnić część pamięci RAM i przyspieszyć działanie.

CleanMyMac X RAM

Po zainstalowaniu CleanMyMac X zobaczysz ikonę na pasku menu, którą możesz kliknąć, aby uzyskać dostęp do różnych narzędzi i między innymi wyczyścić pamięć RAM.

CleanMyMac

Kliknij Zwolnij w sekcji pamięci, a oprogramowanie zacznie zwalniać pamięć RAM.

Istnieją również opcje zwalniania miejsca do przechowywania.

Możesz pobrać CleanMyMac X za darmo, ale niektóre funkcje wymagają zapłaty, aby odblokować pełną wersję. CleanMyMac kosztuje 29,95 GBP / 39,95 USD, możesz go pobrać tutaj .

Pamięć Clean 2, Fliplab

Spowoduje to wyczyszczenie nieaktywnej pamięci komputera Mac – coś, co możesz chcieć zrobić po zamknięciu szczególnie intensywnej aplikacji lub gry. Niektóre funkcje są dostępne za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji, ale istnieje możliwość zakupu w aplikacji, aby uzyskać więcej narzędzi. Po uruchomieniu zostaje zwolnione około 1 GB. Pobierz go tutaj .

Kopia Time Machine

Ważne: Przed ponowną instalacją utwórz kopię zapasową Time Machine na komputerze Mac, aby mieć możliwość przywrócenia komputera Mac w razie problemów podczas instalacji.

error: Content is protected !!